Історія КІФК

     ВСП Костянтинівський індустріальний фаховий коледж ДВНЗ ДонНТУ - один з найстаріших навчальних закладів Донецького регіону.
      Створений постановою Уряду в 1930 році, технікум протягом десятиліть залишається єдиним навчальним закладом такого рівня, який готує фахівців для галузі скляної промисловості України. За роки існування на денному, вечірньому та заочному відділеннях навчальним закладом підготовлено близько 20 тисяч фахівців.
      Підприємства Костянтинівської групи склозаводів та підприємств промисловості будівельних матеріалів міста Попасна, Артемівськ, Лисичанськ, Буча, Гостомель, Біла Криниця, Одеса, Харків, Севастополь - значною мірою укомплектовані кадрами випускників коледжу.
      Випускники коледжу, технологи скляного виробництва, виконували спеціальні замовлення - рубінове скло для кремлівських зірок, облицювальний марбліт для станцій Московського і Київського метрополітенів, дзеркала для Національного палацу "Україна" в Києві.
       Серед випускників коледжу - кандидати і доктори наук, чимало талановитих організаторів виробництва, керівників і провідних фахівців підприємств скляної промисловості України; багато з них очолюють малі підприємства і фірми в недержавному секторі економіки. Протягом 16 років коледж готував фахівців для скляної промисловості Куби і Монголії.
      Зараз Костянтинівський індустріальний коледж здійснює освітню діяльність на рівні вищого навчального закладу. Навчальний процес ведеться за освітньо-кваліфікаційними програмами підготовки молодших спеціалістів та фахових молодших бакалаврів. Студенти, які вступають до коледжу на базі 9 або 11 класів, отримують спеціальну підготовку за обраними спеціальностями: 
    051 Економіка;
    072 Фінанси, банківська справа та страхування;
    076 Підприємництво, торгівля і біржова діяльність;
    133 Галузеве машинобудування;
    141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
    161 Хімічна технологія та інженерія.
   Щорічно багато випускників коледжу на пільгових умовах з другого-третього курсу продовжують навчання у вищих навчальних закладах 3-4 рівня акредитації, інститутах, академіях, університетах. Якість підготовки фахівців, які отримали направлення на виробництво, забезпечує позитивні відгуки базових підприємств.
      Коледжу також надано право здійснювати підготовку за базовими напрямами іноземних громадян, довузівську підготовку абітурієнтів до вступу до вищих навчальних закладів, підвищення кваліфікації працівників промислових підприємств.
      Коледж сьогодні-це науково-методичний центр, в якому працюють висококваліфіковані викладачі, досвідчені фахівці і організатори виробництва, які готують фахівців, здатних вирішувати складні завдання на виробництві і виходити з честю з важких ситуацій.
      Теоретичні заняття в коледжу поєднуються з практичним навчанням, яке проходить у виробничих майстернях, обладнаних сучасними приладами та обладнанням. Для проведення занять з вивчення обладнання галузі для всіх спеціальностей технікум має виставковий зал, де розташовані діючі моделі обладнання, виготовлені студентами під час курсового та дипломного проектування.
      Маючи перевірений творчий потенціал, сучасну матеріальну базу, міцні зв'язки з виробництвом і добрі традиції в підготовці кадрів молодих фахівців, колектив коледжу впевнений в майбутньому.